ODKAZY


www.partysover.wz.cz
www.povalec.cz
www.festivaltrutnov.cz
www.koren.modryznebe.cz
www.mastersofrock.cz


bandzone.cz/arciband
bandzone.cz/chaotic
bandzone.cz/bangrajang
bandzone.cz/freakyart
bandzone.cz/mouryzroury
www.dalgoreth.com


www.skaweb.cz

www.fobiazine.net
www.musicweb.cz


GREEN SMÅTROLL

Kapela vznikla v prubehu roku 2002. Na pocátku slo spíse o malý projekt odehrávající se v rovine jam session, ve které si jednotliví hráci zvykali na ostatní nástroje a vzájemnou souhru. V pomerne krátké dobe se pridali dalsí hráci a koncem listopadu '02 byla sestava kompletní. Kapela se v prubehu listopadu, v sestave klávesy, kytara, basa, bicí, trubka, tenor a alt saxofon, zamerila na ska.

První koncert mel velký úspech. Následovala rada dalsích koncertu po celé Ceské republice i v zahranicí. Behem své pomerne krátké kariéry se objevily na koncertních pódiích vedle takových velikánu svetové ska scény jako jsou New York Ska Jazz Ensemble, Rotterdam Ska Jazz Foundation, Mr. T-bone All Star Band, Yellow Umbrella, Skalariak, Fast Food, Irié Revoltés, The Slackers a mnoha dalsích. Stali se téz pravidelnými úcastníky festivalu, jako jsou Skankin Pragga, Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session, Unite Fest, Sázava Fest etc. Mezi neopomenutelné úspechy patrí téz první místo v soutezi kapel na festivalu v Nemecké Olesnici.

V prubehu roku 2003 natocili Green Smatroll své první album "Green perception" (Jahquita records), které obsahuje jak veci z úplných pocátku kapely tak nejnovej--í projekty. Je na nem dobre videt vývoj kapely a to jak po stránce stylové tak po stránce instrumentální. Patrný je zejména vliv mnoha kapel (kupríkladu the Skatalites, Yellow Umbrella, Babylon Circus, New York Ska Jazz Ensemble) a mnoha hudebních stylu (balkánské a arabské motivy, klezmer music).

V únoru roku 2005 byla základní sestava doplnena o trombón a v brzy na to, kapela dokoncila a u Jahquita records vydala své druhé album nazvané "So This Night...". Album, na kterém se velkou merou podílel téz mistr zvuku Pavel Kure Hejc (Vitacit), obsahuje 9 písní a jeden live bonus, kapela pokrtila ve svém domovském Klubu 007 Strahov 22.6.2006.

Po Krtu desky "So This Night" zacíná pozvolná, nicméne rozsáhlá obmena kapely. Obsazení kapely se ustálilo az v lednu 2007.

Mezi poslední velké úspechy patri spolupráce s Royem Ellisem (aka Mr. Symarip) jako doprovodná kapela...

- ska
- http://www.greensmatroll.cz
- http://www.bandzone.cz/greensmatroll


                               


ANKETA


KONCERTY

FIERY TIMES IN EUROPE TOUR 2008
 - 19.10.2008 - Praha, RC Kain - 120 Kč
-
Return to Innocence (CZE), Darkfall (AUT), Arathyr (POL), Cremation (AUT), Prosperity Denied (AUT)


FALL OF SERENITY (DE), FOB, 5 SYMBOLS TOUR 2008

- 13.11.2008 - Praha, Exit Chmelnice - 120 Kč
- Fall of Serenity (DE), FOB, 5 Symbols + support

WEBMASTER : PETR HROMEK   .:.   DESIGN : ADAM HLEDÍK, PETR HROMEK